بازتاب نیوز

روسیه خواهان بررسی لغو تحریم‌ها علیه طالبان در شورای امنیت است

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

مسکو/ دیمیتری چیریجو/ خبرگزاری آناتولی

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: لغو تحریم‌ها علیه طالبان بخش جدایی‌ناپذیر از روند تبدیل آن از یک گروه تروریستی به یک جناح سیاسی و ادغام آن در زندگی مسالمت‌آمیز است.

وی در ادامه گفت: طبق توافق صلح میان واشنگتن و طالبان که در 29 فوریه 2020 به امضا رسید، قرار بود شورای امنیت سازمان ملل متحد به ‌شرط آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تحریم‌ها علیه این گروه را تا 29 مه جاری لغو کند. ولی روند مذاکرات هنوز شروع نشده است.

کابلوف بر لزوم آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تاکید کرده و افزود: فکر می‌کنیم شورای امنیت سازمان ملل متحد در پی شروع این مذاکرات موضوع لغو تحریم‌ها علیه اعضای طالبان را در دستورکار خود قرار خواهد داد.

او به پای‌بندی طالبان به تعهدات خود در قبال توافق صلح با واشنگتن اشاره کرده و گفت: طالبان درچارچوب این توافق یگان‌های نظامی خارجی در افغانستان را هدف قرار نمی‌دهد. این توافق حملات طالبان به نیروهای دولت افغانستان را شامل نمی‌شود.

کابلوف همچنین تمایل مسکو برای کمک به اجرایی شدن توافق صلح میان واشنکتن و طالبان را ابراز کرده و متذکر شد: امیدواریم رویکرد محتاطانه افغانستان برای ترمیم روابط خود با روسیه تغییر مثبتی داشته باشد.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/روسیه-خواهان-بررسی-لغو-تحریم-ها-علیه-طالبان-در-شورای-امنیت-است/1856434

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0