بازتاب نیوز

معاون دبیرکل ناتو: ما و متحدان‌مان از تلاش‌های صلح در افغانستان پشتی‌بانی می‌کنیم

٩ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

میرچه گیوآن، معاون دبیرکل ناتو روز چهارشنبه گذشته، هفتم جوزا در نشست دونران بین‌المللی که در مورد افغانستان برگزار شده بود، بر پشتی‌بانی دوام‌دار جامعه جهانی از افغانستان تأکید کرد.

در این نشست که از سوی معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی به‌گونۀ‌ مجازی برگزار شده بود، شرکت‌کننده‌گان در مورد مسایل مختلف مربوط به کمک در افغانستان تبادل نظر کردند.

معاون دبیرکل ناتو با توجه بر پشتی‌بانی دوم‌دار جامعه جهانی از افغانستان، بر اهمیت رای‌زنی و هم‌کاری‌های نزدیک بین اعضای مختلف جامعه جهانی تأکید کرد و افزود که ناتو از تصمیم اخیر رهبران سیاسی افغانستان برای حل مشکل‌شان و تشکیل حکومت همه‌شمول و همین‌طور ایجاد آتش‌بس به مناسبت عید فطر استقبال می‌کند.

او در این نشست مجازی تصریح کرد که متحدان و همکاران ناتو به تعهدات خود نسبت به افغانستان – از طریق مأموریت حمایت قاطع به مشوره، آموزش و حمایت مالی – پای‌بند است و از تلاش‌ها برای ایجاد صلح و امنیت دایمی در این کشور پشتی‌بانی می‌کند.

در این نشست، عبدالهادی ارغندیوال، سرپرست وزارت مالیۀ کشور، نماینده‌گان همکاران و متحدان ناتو و دیگر نهادهای بین‌المللی به شمول اتحادیه اروپا، سازمان ملل، صندوق بین‌المللی پول و بانک توسعه آسیایی شرکت کرده بودند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55332

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0