بازتاب نیوز

شورای امنیت ملی از ادامه‌ی آتش‌بس با طالبان خبر داده است

٩ جوزا ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

شورای امنیت ملی، اعلام کرده است که علی‌رغم ادامه‌ی حملات طالبان، آتش‌بس با این گروه ادامه خواهد داشت.

جاوید فیصل، سخن‌گوی شورای امنیت ملی، روز جمعه (۹ جوزا)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویداد‌های مختلف در آن، به هماهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.

آقای فیصل، افزوده که است که تلاش‌های حکومت افغانستان، در راستای این روند ادامه خواهد داشت.

او گفته است: « تشنج‌زایی که در جریان عید سعید فطر آغاز شده بود، علی‌رغم رویدادهای مختلف در برابر آن، هم‌چنان ادامه خواهد داشت. آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویدادها در آن، به هم‌آهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.»

دفتر شورای امنیت ملی، در حالی گفته است که آتش‌بس با طالبان ادامه خواهد داشت که این گروه، سه روز عید فطر را آتش‌بس اعلام کرد و از افرادش خواسته بود تا به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی نروند. آتش‌بس سه روزه در پایان سومین روز عید، تمام شد.

با این حال، حکومت افغانستان، به منظور نشان دادن حسن نیت اعلام کرده است که دو هزار زندانی گروه طالبان را از زندان آزاد می‌کند. در نخستین اقدام، حکومت پس از اعلام آتش‌بس سه روزه، ۹۰۰ زندانی طالبان را از زندان‌های بگرام و پلچرخی آزاد کرده است.

به تازگی نیز یک هیأت تخنیکی طالبان، به منظور بحث در مورد چگونگی پروسه‌ی تبادله‌ی زندانیان، به کابل آمده  و قرار است این هیأت، با هیأت دولت افغانستان، در مورد تثبیت و چگونگی تبادله‌ی زندانیان، بحث و گفت‌وگو کند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/kabul-nscafghanistan-ceasefire-taliban/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0