بازتاب نیوز

حمله‌ی طالبان در پکتیا؛ ۱۴ نفر از نیروهای سرحدی جان باختند

٩ جوزا ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

وزارت دفاع، اعلام کرده است که در نتیجه‌ی درگیری میان نیروهای سرحدی و طالبان در ولایت پکتیا، ۱۴ نفر از نیروهای سرحدی جان باخته‌اند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع، می‌گوید که هراس‌افگنان طالب، شب گذشته پنج‌شنبه (۸ جوزا)، بر یک پاسگاه نیروهای سرحدی در ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا، حمله کرده‌اند.

هرچند آقای امان می‌گوید که حملات هراس‌افگنان طالب، عقب زده شده؛ اما افزود که در نتیجه‌ی درگیری میان دو طرف، ۱۴ نفر از نیروهای سرحدی جان باخته و ۳ نفر دیگر شان زخمی شده‌اند.

سخن‌گوی وزارت دفاع، می‌گوید که در نتیجه‌ی ضد حمله‌ی نیروهای سرحد، تلفات سنگینی به هراس‌افگنان طالب، وارد شده است؛ اما در مورد رقم دقیق تلفات چیزی نمی‌گوید.

گروه طالبان، تا کنون در این مورد چیزی نگفته است.

هراس‌افگنان طالب در حالی ۱۴ نفر از نیروهای سرحدی را در ولایت پکتیا کشتند که پیشتر شورای امنیت ملی افغانستان، از ادامه‌ی آتش‌بس با این گروه خبر داده بود.

جاوید فیصل، سخن‌گوی شورای امنیت ملی، روز جمعه (۹ جوزا)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویداد‌های مختلف در آن، به هماهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/taliban-attack-in-paktiya-province-mod/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0