بازتاب نیوز

حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغانستان در پکتیا ۱۴ کشته بر جای گذاشت

٩ جوزا ١٣٩٩ یورو نیوز

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد بر اثر حمله طالبان به یک پست نیروهای دولتی این کشور در شامگاه پنجشنبه ۱۴ نیروی امنیتی کشته و سه مأمور دیگر زخمی شده‌اند.

بنا به اعلام وزارت دفاع ملی افغانستان، این حمله که نیروهای دولتی موفق به دفع آن شدند، در ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا واقع در نزدیکی مرز پاکستان روی داده است. این وزارتخانه گفته نیروهای دولتی با شکست نیروهای طالبان به آنها تلفات سنگینی وارد کردند، اما آماری درباره تعداد تلفات نیروهای گروه طالبان ارائه نکرده است.

گروه طالبان به مناسبت تعطیلات سه روزه عید فطر، آتش بس اعلام کرده بود اما حاضر به تمدید این آتش بس نشد.

دولت افغانستان روز سه شنبه گذشته ۹۰۰ زندانی گروه طالبان را آزاد کرد تا به پیشرفت روند گفتگوهای صلح با طالبان کمک و این گروه را ترغیب به قبول آتش بس دائمی در این کشور کند.

توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان که در ماه فوریه در دوحه قطر امضا شد، امیدها به پایان خشونت‌ها در افغانستان را افزایش داد با این حال تداوم حملات گروه طالبان در افغانستان و همچنین نارضایتی کابل از برخی مفاد توافقنامه صلح طالبان و آمریکا باعث شده است که گفتگوی بین افغان‌ها که باید با حضور نمایندگان طالبان و دولت افغانستان انجام شود، به کندی پیش رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

لینک اصلی: https://per.euronews.com/2020/05/29/afghanistan-taliban-attack-on-security-forces-in-paktia-left-14-dead

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0