بازتاب نیوز

۱۴ نیروی سرحدی افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

٩ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

وزارت دفاع افغانستان گفته است که گروه طالبان آتش بس را نقض کرده و شب گذشته (پنج شنبه شب) بر پوسته نیروهای سرحدی در ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا حمله کردند.

وزات دفاع افغانستان هرچند از شکست این حمله و وارد شدن تلفات سنگین به طالبان سخن گفته، اما در اعلامیه ای تایید کرده که ۱۴ تن از نیروهای سرحدی در این رویداد کشته و ۳ نفر دیگر زخمی شده اند.

در این اعلامیه آمده است: «نیروهای ملی دفاعی و امنیتی این حمله دشمن را به عقب زده و با شکست مواجه ساختند که در نتیجه تلفات سنگین به طالبان وارد شد. در این درگیری با تاسف ۱۴ تن از نیروهای سرحدی شهید و ۳ تن دیگر زخمی گردیدند.»

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی است که در آن علاوه بر کشتن ۱۴ سرباز، یک تن را اسیر گرفته و دو پوسته نیروهای امنیتی را تخریب کرده اند. او کشته شدن دو تن از افرادشان را در این حادثه تایید کرده است. 

این حمله در حالی صورت می گیرد که سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان از ادامه آتش بس سخن گفته است.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/۱۴-نیروی-سرحدی-افغانستان-در-حمله-طالبان-کشته-شدند/a-53613424?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0