بازتاب نیوز

جان باختن چهارده نیروی مرزی در حمله طالبان در پکتیا

٩ جوزا ١٣٩٩ طلوع نیوز

وزارت دفاع ملی در یک خبرنامه می‌گوید که شب گذشته (پنجشنبه شب)، در یک حمله طالبان در ولسوالی دند پتان ولایت پکتیا چهارده تن از نیروهای مرزی جان باختند و سه تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

در خبرنامه این وزارت آمده است که این حمله با نقض آتش بس از سوی طالبان انجام شد که توسط نیروهای افغان دفع شد و بر طالبان نیز در آن تلفات سنگین وارد شد.

این چهارمین درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در دو روز گذشته است. 

سه درگیری دیگر در ولایت‌های فراه، زابل و پروان رخ دادند. 

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی امروز جمعه در یک توییت گفت که باوجود برخی از رویدادهای پراگنده امنیتی آتش بس میان حکومت و طالبان هنوزهم ادامه دارد.

بربنیاد گزارش‌هایی که به طلوع‌نیوز رسیده‌اند در دو روز گذشته ولایت‌های زابل، پروان و فراه گواه درگیری‌ها و حمله‌ها میان گروه طالبان و نیروهای دولتی بوده‌اند.

طالبان ادعا می‌کنند که در نتیجۀ یک حمله هوایی نیروهای دولتی افغانستان در ولایت زابل به غیرنظامیان آسیب رسیده‌است. این گروه، می‌گوید که این حمله روزگذشته هنگامی صورت گرفت که طالبان پیش از آن هیچ حمله‌یی را انجام نداده بودند. 

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/جان-باختن-چهارده-نیروی-مرزی-در-حمله-طالبان-در-پکتیا

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0