بازتاب نیوز

ثبت ۶۲۳ رویداد تازه ویروس کرونا در کشور

٩ جوزا ١٣٩٩ طلوع نیوز

وزارت صحت عامه امروز جمعه از ثبت ۶۲۳ رویداد تازه مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور، خبر داد. 

بر اساس معلومات این وزارت، شمار مجموعی رویدادهای مثبت ویروس کرونا در کشور ۱۳ هزار و ۶۵۹ رویداد است. 

معلومات این وزارت نشان می دهد که در ۲۴ ساعت گذشته یازده تن در نتیجۀ مبتلا شدن به ویروس کرونا جان باختند که هفت تن در هرات، دو تن در خوست، یک تن در کابل و یک تن در بلخ است. با این آمار، شمار جان باخته گان کوویدنزده به ۲۴۶ تن می‌رسد.

همچنان، پنجاه تن که مبتلا به ویروس کرونا بودند، در ۲۴ ساعت گذشته شفایاب شدند. شمار درمان شده گان در سراسر کشور اکنون یک هزار و ۲۵۹ تن است.
بر بنیاد معلومات وزارت صحت عامه، شمار رویدادهای فعال ویروس کرونا در کشور ۱۲ هزار و ۱۵۶ تن است.

در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین رویداد (۲۷۱ رویداد) در کابل ثبت شد. بعد از آن ۱۷۹ رویداد در هرات، ۶۷ رویداد در ننگرهار، ۲۳ رویداد در بلخ، ۱۸ در خوست، ۱۳ در لغمان، ۱۰ در پروان، ۱۰ در بدخشان، ۹ در پکتیکا، ۹ در بامیان، ۷ در پکتیا، ۳ در لوگر، ۲ در تخار، یک رویداد در کنر و یک رویداد در دایکندی ثبت شدند.

بر اساس معلومات وزارت صحت، ۵۰ تنی که درمان شدند، ۱۵ تن در کابل، ۲۱ تن در پکتیکا، ۵ تن در هرات، سه تن در خوست و یک تن آنان در نورستان بود.

این در حالی است که محدودیت در گشت و گذار در شهر کابل که در روزهای عید بیشتر شده بود، پس از عید دوباره در حال کم شدن است. اما وزارت صحت عامه روز گذشته نیز هشدار داد که مردم باید این محدودیت ها را رعایت کنند. 

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/health/ثبت-۶۲۳-رویداد-تازه-ویروس-کرونا-در-کشور

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0