بازتاب نیوز

یک بوتل شراب به قیمت ۱۳۲ هزار یورو به فروش رسید

٩ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

یک کنیاک بسیار نادر از قرن ۱۸ میلادی در حراج خانه ساتبیز در لندن به قیمت بی سابقه معادل ۱۳۲ هزار یورو به فروش رسید. به قول این حراج خانه، یک کلکسیونر آسیایی مالک جدید این بوتل شراب سال ۱۷۶۲ است. این کنیاک ساخت شراب سازی فرانسوی میسون گاتییر، کهنه ترین شرابی است که تا کنون به حراجی گذاشته شده است.

به گفته ساتبیز تنها سه بوتل از این شراب نادر در جهان موجود است که در یک خانواده نسل به نسل نگهداری شده و تا هنوز لیبل یا برچسب اصلی خود را دارد. بوتلی که حالا به فروش رسیده، نسبت به دو بوتل دیگر بزرگ تر است و به همین خاطر بالای آن نام «برادر بزرگ» را گذاشته اند.

بوتلی که نام «خواهر کوچک» بالایش گذاشته شده است، در موزیم داخلی میسون گاتییر در جنوب فرانسه به نمایش گذاشته شده است. «برادر کوچک» در سال ۲۰۱۴ در یک حراجی در نیویارک به فروش رسید.

یک کارشناس مشروبات الکولی از حراج خانه ساتبیز می گوید که این شراب با درصدی بلند الکول حتی پس از دو و نیم قرن «خاصیت خود را حفظ کرده و قابل نوشیدن است».

(afp, dpa) / si, af

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/یک-بوتل-شراب-به-قیمت-۱۳۲-هزار-یورو-به-فروش-رسید/a-53620149?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0