بازتاب نیوز

اتحادیه اروپا افغانستان را به کاهش کمک‌ها تهدید کرد

٩ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

اتحادیه اروپا در یک بیانیه که امروز جمعه نشر شد، گفته است که حمایت سیاسی و مالی از افغانستان در آینده وابسته به آمادگی و تلاش‌های همه جوانب درگیر به‌ خصوص طالبان به همکاری می‌باشد. این اتحادیه افزوده است که خشونت قابل پذیرش نیست و باید فوراً متوقف گردد.

بعد از آتش بس سه روزه عید دوباره خشونت هایی در افغانستان صورت گرفته است. مقام های افغانستان از کشته شدن ۱۴ سرباز سرحدی خبر دادند. چنانچه وزارت دفاع افغانستان روز جمعه گزارش داد، این سربازان پنج‌شنبه شب در اثر حمله طالبان بر یک پوسته در ولایت شرقی پکتیا کشته شدند.

روز گذشته نیز از کشته شدن دست کم ۱۴ نیروی امنیتی در دو ولایت افغانستان گزارش شده بود. علاوه بر این، براساس اظهارات مقام های ولایتی، در ولایت زابل مواضع طالبان توسط نیروی هوایی اردوی افغانستان بمباران شده است و مردم ملکی نیز احتمالاً در این حملات کشته شده اند.

اخیراً ایالت متحده امریکا و طالبان توافقنامه ای را امضا کردند که براساس آن نیروهای امریکایی افغانستان را به صورت تدریجی ترک می کنند. در این توافقنامه همچنین گفته شده که ۵۰۰۰ زندانی طالبان و ۱۰۰۰ زندانی حکومت آزاد می گردند. پس از آن قرار است مذاکرات بین الافغانی صورت بگیرد.

اتحادیه اروپا از سال ها به این سو افغانستان را در بخش بازسازی و کمک‌های انکشافی حمایت می کند. تنها میان سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ بیش از پنج میلیارد یوور کمک از سوی این اتحادیه برای افغانستان در نظر گرفته شده است.

Hm/af (dpa)

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/اتحادیه-اروپا-افغانستان-را-به-کاهش-کمکها-تهدید-کرد/a-53621172?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0