بازتاب نیوز

حمله به خودروی یک شبکه تلویزیونی در کابل ۲ کشته برجای گذاشت

١٠ جوزا ١٣٩٩ یورو نیوز

دو کارمند یک شبکه تلویزیونی در افغانستان روز شنبه بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در کابل جان باختند.

منابع محلی در پایتخت افغانستان با تایید این خبر اعلام کردند خودروی متعلق به شبکه تلویزیونی خورشید که پانزده تن از کارکنان این سازمان رسانه‌ای را حمل می‌کرد عصر روز شنبه ۳۰ مه/ ۱۰ خرداد در کابل هدف یک تله انفجاری قرار گرفت.

به گفته این منابع یک خبرنگار که حوزه تخصصی وی پوشش خبرهای اقتصادی بود به همراه راننده مینی‌بوس در این حاثه جان باخته‌اند.

برخی رسانه‌های محلی اعلام کرده اند که انفجار ناشی از عمل کردن مین‌های جاسازی شده در کنار جاده‌ای بوده که خودوری حامل کارکنان تلویزیون خورشید از آنجا عبور می‌کرد.

وزارت کشور افغانستان وقوع انفجار را به عنوان حمله مورد تایید قرار داده و تاکید کرده است که مینی‌بوس حامل کارکنان تلویزیون خورشید هدف اصلی این حمله بوده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را که دست کم چهار مجروح نیز برجای گذاشت،‌ برعهده نگرفته است.

رفیع صدیقی، مدیر مسئول تلویزیون خورشید با تایید کشته شدن دو تن از کارمندان این رسانه در جریان انفجار مین کنار جاده‌ای به رسانه های خبری افغانستان گفته است که شبکه تلویزیونی تحت مدیریت وی پیشتر هیچ گونه تهدیدی دریافت نکرده بود.

این دومین حمله به کارکنان شبکه تلویزیونی خورشید در افغانستان طی کم‌تر از یکسال گذشته محسوب می‌شود. در حمله اوت سال گذشته که با کارگذاشتن مین مغناطیسی در بدنه یک مینی بوس این شبکه انجام شده دو عابر کشته شده بودند.

مسئولیت حمله سال گذشته که سه مجروح برجای گذاشته بود را نیز هیچ گروهی برعهده نگرفت.

حمله روز شنبه به خودور حامل کارکنان یک شبکه تلویزیونی در حالی صورت می‌گیرد که خشونت‌ها در افغانستان طی سه روز آتش بس توافق شده میان دولت مرکزی و طالبان به شکل قابل ملاحظه‌ای فروکش کرده بود. این آتش که طالبان به مناسبت فرارسیدن عید فطر پیشنهاد آنرا داده بودند از روز سه شنبه گذشته پایان یافت.

افغانستان یکی از خطرناک‌ترین کشورها برای خبرنگارانی است که قصد پوشش رویدادهای مربوط به جنگ در این کشور را دارند.

بسیاری از خبرنگاران داخلی و نیز نمایندگان رسانه‌های بین المللی که برای پوشش مناقشات به این کشور سفر کرده‌اند تاکنون هدف حملات انتحاری قرار گرفته و جان باخته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

لینک اصلی: https://per.euronews.com/2020/05/30/afghanistan-two-tv-workers-killed-in-explosion

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0