بازتاب نیوز

ایران یازده تُن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد

١١ جوزا ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

ایران یازده تُن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد
مسئولان در وزارت صحت عامه افغانستان می‌گویند که ایران، 11 تُن تجهیزات طبی به دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا کمک کرده است. این تجهیزات شامل وسایلی مانند کیت تشخیص کرونا و دستگاه‌های وینتلاتور است.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: وزارت صحت عامه گفته است که بهادر امینیان سفیر کشور ایران در کابل، امروز بسته کمک‌های طبی که از سوی کشور ایران به دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا مساعدت شده است، به وزارت صحت عامه تحویل داد.
 
بر اساس این گزارش؛ این کمک‌ها شامل، کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، دستگاه‌های ونتلاتور، لوازم ونتلاتور، ماسک و مواد ضدعفونی می‌باشند.
 
داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه، به نمایندگی از دولت افغانستان گفت: باوجود این‌که کشور ایران در حال حاضر در بحران ویروس کرونا قرار دارد؛ اما با آن‌هم مقدار 11 تن تجهیزات طبی به افغانستان کمک کمک نموده است.
 
بهادر امینینان سفیر ایران، هدف از این کمک‌ها را مبارزه با ویروس کرونا و حفاظت از جان کارمندان صحی که در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا در مراکز صحی قرار دارند، عنوان کرد.
 
سفیر ایران، بر تداوم همکاری‌های کشور ایران در افغانستان تاکید کرد و گفت که این نخستین کمک‌های ما نخواهد بود و این روند ادامه خواهد یافت.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/211133/ایران-یازده-ت-ن-تجهیزات-طبی-وزارت-صحت-عامه-افغانستان-کمک

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading