بازتاب نیوز

ادارهٔ ملی احصائیه: نفوس افغانستان ۳۲٫۹ میلیون نفر ‌است

١٢ جوزا ١٣٩٩ پایگاه خبری پیام آفتاب

ادارهٔ ملی احصائیه: نفوس افغانستان ۳۲٫۹ میلیون نفر ‌است
ادارهٔ ملی احصائیه و معلومات اعلام کرد که نفوس افغانستان در سال جاری خورشیدی (۱۳۹۹) چیزی در حدود ۳۲٫۹ میلیون نفر برآورد شده‌است.

در نشریهٔ برآورد نفوس سال ۱۳۹۹ خورشیدی که امروز (دوشنبه ۱۲ جوزا/جوزا) از سوی ادارهٔ احصائیه و معلومات منتشر شده، آمده‌است که از این میان، ۱۶٫۸ میلیون نفر (۵۱ درصد) مردان و ۱۶٫۱ میلیون نفر دیگر (۴۹ درصد) زنان هستند.

به نقل از این نشریه، از جملهٔ این ۳۲٫۹ میلیون نفر، ۲۳٫۴ میلیون آن (۷۱ درصد) را نفوس دهاتی، ۸ میلیون نفر (۲۴٫۴ درصد) نفوس شهری و ۱٫۵ میلیون نفر دیگر (۴٫۶ درصد) آن را نیز نفوس کوچی تشکیل می‌دهند.

ادارهٔ احصائیه و معلومات تأکید کرده که برآورد این تعداد نفوس در سال ۱۳۹۹ خورشیدی دربرگیرندهٔ ۳۶۴ ولسوالی اصلی، ۲۴ ولسوالی موقت و ۳۴ مرکز ولایات می‌باشد.

نفوس افغانستان در سال ۱۳۹۹ خورشیدی در حالی ۳۲٫۹ میلیون نفر برآورد شده‌است که سال گذشته مجموع نفوس کشور ۳۲٫۲ میلیون نفر تخمین شده بود. این مجموع شامل ۱۶٫۴ میلیون مرد و ۱۵٫۸ میلیون زن می‌شد.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/92949/اداره-ملی-احصائیه-نفوس-افغانستان-۳۲-۹-میلیون-نفر-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0