بازتاب نیوز

وزارت داخله از بازداشت ۱۷ نفر در پیوند به ماین‌گذاری‌ها در شهر کابل خبر داد

١٢ جوزا ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله می‌گوید که از چند هفته به این سو ۱۷ نفر در پیوند به ماین‌گذاری‌ها در شهر کابل از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله روز دوشنبه، دوازدهم جوزا، در توییتی گفته است که در جریان چند هفته گذشته ۱۰ ماین جاسازی شده نیز در شهر کابل که از سوی «تروریستان» قرار بود منفجر شود، کشف و خنثا شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله تأکید کرده است که  تلاش برای «بازداشت و از بین بردن کامل» عاملان ماین‌گذاری‌ها در شهر کابل جریان دارد.

این در حالی است که شهر کابل از مدتی به این سو شاهد انفجار گسترده ماین‌های کنار جاده‌ای است. در برخی از روزها حتا چهار انفجار پی‌هم نیز در شهر کابل صورت گرفته است.

روز گذشته نیز پایتخت شاهد انفجار ماین جاسازی شده بود که طبق اعلام وزارت امور داخله در آن سه غیرنظامی زخمی شده‌اند.

یک روز پیش‌تر نیز موتر حامل کارمندان شبکه تلویزیون خصوصی خورشید در مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل هدف انفجار ماین جاسازی شده قرار گرفت. در این انفجار طبق اعلام پولیس، دو کارمند این تلویزیون کشته شدند و چهار نفر دیگر زخم برداشتند.

مسوولیت این انفجار را گروه داعش برعهده گرفته است که با محکومیت گسترده ملی و بین‌المللی روبه‌رو شد.

مسوولیت بسیاری از ماین‌گذاری‌ها در شهر کابل را اما گروهی بر عهده نگرفته است.

وزارت امور داخله نیز وابسته‌گی و هویت ۱۷ متهم به جاسازی‌ ماین‌ها در شهر کابل را فاش نکرده است.

لینک اصلی: https://8am.af/the-interior-ministry-announced-the-arrest-of-17-people-in-connection-with-landmines-in-kabul/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0