بازتاب نیوز

نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان به کارش آغاز کرد

١٢ جوزا ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: استیفانو پونتیکورو، نماینده جدید غیرنظامی سازمان نظامی پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو برای افغانستان روز دوشنبه، دوازدهم جوزا، به کارش آغاز کرد.

او در اواسط ماه ثور از سوی ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان ناتو، به عنوان نماینده جدید این سازمان و جاگزین نیکلاس کی، نماینده پیشین ناتو در افغانستان معرفی شده بود.

ناتو در اعلامیه‌ای گفته است که نماینده جدید این نهاد در افغانستان با مأموریت قاطع که وظیفه آموزش، مشورت و کمک‌ به نیروهای امنیتی افغانستان را به پیش‌ می‌برد، همکاری خواهد کرد.

طبق اعلام ناتو، استیفانو پونتیکورو هم‌چنان به دبیر کل سازمان پیمان اتلانتیک شمالی درباره امور افغانستان مشورت می‌دهد و با اعضای ارشد دولت افغانستان از نزدیک کار خواهد کرد.

استیفانو پونتیکورو پیش از این به عنوان سفیر ایتالیا در پاکستان، کار کرده است. او تجربه مشاوریت دیپلماتیک وزیر دفاع ایتالیا بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی در عرصه سیاسی – نظامی از جمله امور افغانستان را نیز در کارنامه خود دارد.

پیش‌تر از او نیکلاس کی، نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان بود. او در چهاردهم حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی به عنوان نماینده غیرنظامی ناتو به کارش آغاز کرد. نیکلاس کی یک دوره سفیر بریتانیا در کابل نیز بود.

لینک اصلی: https://8am.af/the-nato-civilian-representative-in-afghanistan-has-taken-office/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading