بازتاب نیوز

فرمانده قول اردوی اتل، وعده ایجاد یک کندک اردوی ملی و 5 تولی را در دایکندی داد

١٢ جوزا ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

فرمانده قول اردوی اتل، وعده ایجاد یک کندک اردوی ملی و 5 تولی را در دایکندی داد
فرمانده قول اردوی 205 اتل در سفر به دایکندی گفته است که تشکیل یک کندک اردوی ملی و ایجاد 5 تولی، مجهز به تجهیزات و اکمالات مورد نیاز را در اسرع وقت در این ولایت، اجرا خواهد کرد.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: دفتر مطبوعاتی والی دایکندی گفته است که جنرال میراسدالله کوهستانی فرمانده قول اردوی 205 اتل در سفر به دایکندی، با مقامات این ولایت دیدار کرده است.
 
در این دیدار والی دایکندی گفت که ولسوالی‌های کجران، پاتو، ناوه‌میش، سنگ‌تخت و بندر و برخی نقاط دیگر دایکندی عملا در تهدید طالبان قرار دارد. تاکنون نیروهای امنیتی ما با آن‌که تعدادشان اندک است، شجاعانه در مقابل دشمن ایستاده‌اند و مقاومت کرده‌اند.
 
او ابراز  امیدواری کرد که منظوری تشکیل کندک اردوی ملی و تولی را با تجهیزات و اکمالات مورد نیاز برای دایکندی اجرا نماید، چون پرسونل نیروهای امنیتی در دایکندی اندک است، و نیاز مبرم به افزایش و اکمال نیروهای امنیتی وجود دارد.
 
در این دیدار جنرال میراسدالله کوهستانی، فرمانده قول اردوی 205 اتل گفت که آن‌چه که در توان داشته باشیم برای برقراری امنیت خوب در دایکندی تلاش خواهیم نمود.
 
او هدف از سفرش را به ولایت دایکندی، بررسی دقیق‌ اوضاع امنیتی دایکندی و یافتن راه‌‌های حل عنوان نمود.
 
کوهستانی گفت که "تشکیل یک کندک اردوی ملی و ایجاد پنج تولی (یک تولی ثقیله و چهار تولی منطقوی) مجهز به تجهیزات و اکمالاتِ مورد نیاز را برای دایکندی، در اسرع وقت اجرا خواهد شد."
 
فرمانده قول اردوی اتل همچنین افزود "در هر حالت در کنار نیروهای امنیتی دایکندی قرار داریم و حمایت‌های هوایی در صورت ضرورت آماده عملیات در ساحات جنگ و خنثی‌سازی حملات دشمن خواهد بود."
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/211198/فرمانده-قول-اردوی-اتل-وعده-ایجاد-یک-کندک-ملی-5-تولی-دایکندی

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading