بازتاب نیوز

نماینده جدید غیرنظامی ناتو در افغانستان، کارش را آغاز کرد

١٢ جوزا ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

نماینده جدید غیرنظامی ناتو در افغانستان، کارش را آغاز کرد
استیفانو پونتیکوروو، سفیر پیشین ایتالیا در پاکستان به حیث نماینده‌ جدید غیرنظامی ناتو در افغانستان، به کارش آغاز کرد. او جانشین نیکلاس کی شد.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفته است که استفانو پونتکوروو تجربه دیپلماتیک در مورد افغانستان و منطقه دارد و مشتاقانه در انتظار همکاری با وی در چنین شرایط حساس برای آینده افغانستان هستم.
 
در اعلامیه‌ ناتو آمده که استفانو پونتیکوروو، در همکاری با مأموریت پشتیبانی قاطع به رهبری ناتو که به آموزش، مشورت و حمایت از نهادها و نیروهای امنیتی افغانستان می‌پردازد، به دبیرکل ناتو و شورای آتلانتیک شمالی در مورد تلاش‌های متحدانه در افغانستان و روابط با شرکای افغان، مشوره خواهد داد.
 
این نماینده جدید ناتو پیش از این، بیش از چهار سال به عنوان سفیر ایتالیا در پاکستان ایفای وظیفه کرده بود. وی در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مشاور دیپلماتیک وزیر دفاع ایتالیا بود و در زمینه مسائل سیاسی-نظامی ناتو از جمله افغانستان نیز فعالیت داشت.
 
استفانو پنتکوروو به عنوان جانشین نیکلاس کی، نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان تعیین شده است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/211200/نماینده-جدید-غیرنظامی-ناتو-افغانستان-کارش-آغاز

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0