بازتاب نیوز

لت‌وکوب کارمندان صحی توسط بسته‌گان یک قربانی کرونا؛ داکتران شفاخانه‌ی محمدعلی جناح اعتصاب کردند

١٢ جوزا ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مسوولان در شفاخانه‌ی محمدعلی جناح در غرب کابل می‌گویند که بسته‌گان یک قربانی بیماری کووید – ۱۹ شماری از داکتران و کارمندان این شفاخانه‌ را لت‌وکوب کرده‌اند. در پیوند به این رویداد داکتران شفاخانه‌ی محمدعلی جناح دست به اعتصاب کاری زده‌اند.

محمدداوود، رییس شفاخانه‌ی محمدعلی جناح به روزنامه ۸صبح گفت که یک بیمار کووید – ۱۹ که در حالت وخیم قرار داشت، بسته‌گانش می‌خواستند به بخش ویژه این شفاخانه منتقل کنند. او افزود از آن‌جایی که در بخش ویژه جای نبود و این بیمار در حالت «وخیم صحی» قرار داشت، جان باخته است.

او گفت که بسته‌گان این بیمار سه نفر به شمول کارمندان صحی و اداری شفاخانه‌ی محمدعلی جناح را لت‌وکوب کرده و شیشه‌های برخی از اتاق‌ها را شکستانده‌اند.

به گفته داوود، در حال حاضر داکتران و کارمندان شفاخانه‌ی محمدعلی جناح دست به اعتصاب زده‌اند.

محمدداوود می‌گوید که داکتران و کارمندان صحی شفاخانه‌ی محمدعلی جناح که از سوی بسته‌گان این بیمار مورد لت‌وکوب قرار گرفته‌اند، زخمی شده‌اند و یکی از این داکتران آسیب جدی در شانه‌اش برداشته است.

داوود افزود که نیروهای پولیس از حوزه امنیتی و هیأتی از وزارت صحت عامه به شفاخانه محمدعلی جناح رسیده‌اند. شفاخانه محمدعلی جناح در ساحه دشت برچی در مربوطات حوزه ششم امنیتی پولیس موقعیت دارد.

او افزود که تلاش می‌شود تا به اعتصاب داکتران پایان داده شود.

وزارت صحت عامه نیز گفته است که وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی این وزارت برای رسیده‌گی به این موضوع به شفاخانه محمدعلی جناح رفته است.

رویداد‌های مشابه پیش از این در شفاخانه‌های افغان – جاپان و استقلال نیز رخ داده است. وزارت صحت عامه به دنبال این رویدادها خواهان پوشش امنیتی شفاخانه‌های کووید – ۱۹ در کشور شده‌اند. این وزارت هشدار داده بود که اگر با داکتران برخورد درست نشود، پس از این هیچ کارمند صحی حاضر به مراقبت از بیماران نخواهند شد.

این در حالی است که ظرفیت‌ شفاخانه‌های کووید – ۱۹ در کابل به دلیل تراکم بیماران تکمیل شده است.

شمار مجموعی بیماران کووید – ۱۹ در کشور به مرز ۱۶ هزار نزدیک شده است. بیش‌ترین رقم مبتلایان در کابل شناسایی شده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/health-workers-are-beaten-by-the-packages-of-a-corona-victim-doctors-at-mohammad-ali-jinnah-hospital-went-on-strike/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading