بازتاب نیوز

معترضان: فرمانده پولیس بامیان باید برکنار شود

١٢ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

 

پس از نشر گزارش سلام‌وطندار در پیوند به تجاوز جنسی یک سرباز پولیس بر یک دختر جوان در مهمان‌خانۀ فرماندهی پولیس بامیان، شماری از باشنده‌گان، فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی این ولایت خواهان برکناری فرمانده پولیس بامیان شده‌اند.

آنان امروز(دوشنبه، ۱۲جوزا/خرداد) در یک گردهمایی اعتراضی محمدصادق مرادی، فرمانده پولیس این ولایت را به کم‌کاری و بی‌کفایتی متهم می‌کنند.

اسماعیل ذکی، هم‌آهنگ‌کنندۀ شبکۀ جامعۀ مدنی و حقوق بشر بامیان می‌گوید که از یک سال به این‌سو رویدادهای جنایی چون قتل، تجاوز جنسی و دزدهای مسلحانه در این ولایت افزایش یافته‌اند، اما فرمانده پولیس در مدیریت این رویدادها ناکام بوده است.

آقای ذکی تأکید می‌کند و می‌گوید، برای این‌که اعتماد شهروندان بامیان نسبت به نیروهای امنیتی از بین نرود آنان خواهان برکناری محمدصادق مرادی، فرمانده پولیس این ولایت از سوی وزارت داخله هستند.

طیبه خاوری، عضو شورای ولایتی بامیان فرمانده پولیس این ولایت را یک شخص فاسد می‌خواند و می‌گوید که او از آبرو و حیثیت باشنده‌گان بامیان استفادۀ‌سو کرده و باید برکنار شود.

این معترضان با صدور یک قطع‌نامۀ‌ سه ماده‌یی از وزارت داخله می‌خواهند که فرمانده پولیس این ولایت را برکنار کند و همچنان عاملان رویدادهای تجاوز جنسی در مهمان‌خانۀ فرماندهی پولیس این ولایت را به پنجۀ قانون بسپارد.

اما محمدصادق مرادی، فرمانده پولیس بامیان بر قانون‌مندی کارکرد پولیس این ولایت تأکید می‌کند و می‌گوید که هیچ پروندۀ جنایی از چشم پولیس پنهان نمانده و پولیس همه رویدادها و پرونده‌ها را بر اساس قانون بررسی کرده است.

آقای مرادی، این فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی را به خواست‌های فراقانونی از فرماندهی پولیس این ولایت متهم می‌کند که به گفتۀ او، از سوی این نهاد رد شده است.

او شماری از این فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی بامیان را به باج‌گیری از فرماندهان پیشین پولیس این ولایت نیز متهم می‌کند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55404

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0