بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی با هیات بانک‌جهانی از طریق ویدیوکنفرانس صحبت نمود

١٣ جوزا ١٣٩٩ ریاست جمهوری افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، به ادامهٔ جلسات قبلی، عصر امروز با هیات بانک‌جهانی به رهبری هینری کرالی مسئول این بانک برای افغانستان، در رابطه به دوام کمک‌ها و تعهدات بانک جهانی برای افغانستان، بحث و گفتگو کرد. 

در این ویدیوکنفرانس، رئیس جمهور غنی با ابراز امتنان از حمایت و همکاری موثر بانک جهانی در این شرایط حساس، گفت که حکومت افغانستان در حال حاضر روی برنامه همه‌جانبه و ملی بخاطر کاهش تاثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا، کار می‌کند.  

همچنان، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ارزیابی‌های همه‌حانبه خویش را، از وضعیت فعلی ویروس کرونا در افغانستان، با هیات بانک‌جهانی شریک ساخت. 

آقای صالح افزود: متاسفانه، بر اساس آماری که از طریق وزارت صحت عامه و رضاکاران به ما می‌‌رسند، افغانستان به مرحله اوج بحران کرونا و فلاکت نزدیک می‌شود. وضعیت منحنی این ویروس در حال صعود و  بزرگ شدن است. ما تمام کارهای لازم را انجام می‌دهیم تا از آن جلوگیری نمائیم. 

در این ویدیوکنفرانس هینری کرالی مسئول بانک‌جهانی برای افغانستان، به رئیس جمهور اطمینان داد که این بانک از تمام برنامه‌های مهم  ملی افغانستان حمایت می‌کند و هدف شان کاهش تاثیرات منفی ویروس کرونا بر خانواده‌های متاثر از این ویروس، می‌باشد.#

لینک اصلی: https://president.gov.af/da/?p=25219

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از ریاست جمهوری افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0