Baztab News

رئیس جوایز اسکار هم متهم به آزار جنسی زنان شد

18 Mar 2018 Yash News

خبرگزاری یاش: آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (اسکار) اعلام کرده که تحقیقاتی را در ارتباط با اتهام‌های آزارجنسی، جان بیلی، مدیر این آکادمی آغاز کرده است.

روز شنبه (۲۶ حوت) دو نشریه هالیوود ریپورتر و ورایتی به نقل از منابعی که نخواسته بودند نامشان فاش شود گزارش کردند که آقای بیلی با سه اتهام سوءاستفاده جنسی روبرو است.

آقای بیلی سال گذشته به عنوان مدیر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برگزیده شده بود. او پس از این‌که به ریاست این آکادمی رسید، مقدمات تهیه آیین نامه‌های اخلاقی جدیدی را آغاز کرد که در ماه دسامبر گذشته به تصویب اعضای آکادمی رسید.

این مرامنامه اخلاقی جدید پس از آن تنظیم شد که رسوایی‌های جنسی هاروی واینستین، غول تهیه کنندگی هالیوود، به شکل‌گیری جنبشی علیه سوء استفاده جنسی از زنان در صنعت سینمای آمریکا انجامید و پیامدهای آن با ظهور جنبش #من-هم روبرو شد که طی آن بسیاری از چهره‌های شناخته شده سینما، صنعت و سیاست آمریکا در پی اتهام‌های آزارجنسی ناچار به استعفا شدند و یا از از سوی مدیران خود اخراج شدند.

جان بیلی، ۷۵ ساله، هنوز درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده است.

همزمان دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آغاز تحقیق در این باره را تأیید کرده اما از جزئیات آن و کسانی که مأمور به این تحقیقات شده‌اند نام نبرده است.

این آکادمی در اطلاعیه‌ای تصریح کرده است: «اعضای کمیته همه شکایات را بررسی می‌کنند و پس از تکمیل شدن روند تحقیقات، گزارش خود را در اختیار هیئت امناء می‌گذارند.»

آقای بیلی در سال ۲۰۱۵ به علت یک عمر تلاش در صنعت سینما جایزه انجمن سینماگران آمریکا را دریافت کرده بود.

برچسپآزار جنسی زنان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی مدیر اسکار هالیوود

Original Link: https://yash.news/?p=9262

Open Original News

More from Yash News

Latest News:

Loading