Baztab News

اردوغان: فعالیت‌های گروه پ.ک.ک را محدود خواهیم کرد

18 Mar 2018 Yash News

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک تا به امروز به مردم کشور و برادران کُرد آسیب زیادی وارد کرده است، اما ما فعالیت‌های گروه پ.ک.ک را محدود خواهیم کرد.

آقای اردوغان، روز شنبه (۲۶ حوت) طی سخنرانی در شهر دیاربکر با اشاره به اینکه به کسی اجازه نخواهند داد تا در روابط بین دولت مرکزی و مناطق کرد نشین دخالت کند، گفت: «علاقه ما به دیاربکر مانند مجسمه یخی نیست که زیر آفتاب آب شود. ما و دیاربکر جدا شدنی نیستیم».

او افزود، اگر در کشورمان فردی تنها به خاطر کُرد بودن تحت فشار و ناعدالتی قرار گیرد، شخص طیب اردوغان در کنار آن فرد خواهد ایستاد و همراه او با ناعدالتی مبارزه خواهد کرد.

آقای اردوغان در ادامه اظهار داشت: «در دست جوانان پ.ک.ک سلاح و در دستان جوانان ما رایانه وجود دارد. تفاوت کاملا مشخص است. از این پس هر کسی که بخواهد سلاح به دست گرفته حق و حقوق شهروندان‌مان را پایمال کرده و اقدام به تهدید وحدت و برابری ملت و بقای دولت کند با پولیس و ارتش ما طرف خواهد بود. تفاوتی نمی‌کند که نامش پ.ک.ک، فتو، داعش، ی.پ.گ باشد یا چه کسانی پشت آن گروه ایستاده باشد».

رئیس‌جمهور ترکیه در پایان گفت، پیروزی در عملیات شاخه زیتون نزدیک است. برادران ما به خانه و سرزمین خود برخواهند گشت، دیگر کافی است. پس از این همه صبر، پیروزی به دست خواهد آمد.

برچسپاردوغان عملیات شاخه زیتون گروه پ.ک.ک مناطق کُرد نشین

Original Link: https://yash.news/?p=9275

Open Original News

More from Yash News

Latest News:

Loading