Baztab News

نخست‌وزیر مالیزیا: بحران مسلمانان روهینگیایی منطقه را با خطر مواجه کرده است

18 Mar 2018 Yash News

خبرگزاری یاش: نجیب عبدالرزاق، نخست‌وزیر مالیزیا در خصوص اقدامات خشونت‌آمیز علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی گفت که این بحران نه تنها میانمار بلکه منطقه را با خطر مواجه کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، آقای عبدارزاق امروز (یک‌شنبه ۲۷ حوت) در حاشیه نشست انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) در شهر سیدنی استرالیا، اظهار داشت: «هزاران نفر از مسلمانان روهینگیایی از مناطق خود فرار کرده‌اند و آنها ممکن است، طعمه داعش شوند. این بحران نه تنها میانمار بلکه منطقه را نیز با خطر مواجه می‌کند».

وی همچنین تصریح کرد، مالیزیا برای حل و فصل مسالمت آمیز و دائم این بحران آماده است.

این در حالی است که پیش از آغاز این نشست، شهرهای مختلف استرالیا شاهد تظاهرات علیه دولت میانمار بود. تظاهرات کنندگان با در دست داشتن عکس آنگ سان سو چی رهبر دولت میانمار، وی را به «هیتلر» رهبر آلمان نازی تشبیه کرده بودند.

آنها با سر دادن شعار علیه دولت میانمار از کشورهای عضو انجمن جنوب شرقی آسیا (آسه آن) خواستند بر دولت میانمار فشار بیاورند تا بحران مسلمانان روهینگیایی را حل کند.

گفتنی است ارتش میانمار در تاریخ ۲۵ اوت سال گذشته حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی کشته و بیش از ۳۰۰ روستا توسط ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شده است.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل، شمار کسانی که از خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی گریخته و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت به کشور بنگله‌دیش پناه برده‌اند به حدود ۸۲۶ هزار نفر رسیده است.

برچسپمالیزیا مسلمانان روهینگیایی میانمار نخست‌وزیر

Original Link: https://yash.news/?p=9282

Open Original News

More from Yash News

Latest News:

Loading