بازتاب نیوز

بیش از 20 زندانی دیگر توسط طالبان در افغانستان آزاد شدند

١٣ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شامگاه یکشنبه با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرد که 21 تن دیگر از نیروهای امنیتی افغانستان از زندان‌های این گروه در ولایت تخار در شمال این کشور آزاد شدند.

وی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که "در ادامه‌ روند آزادی زندانیان دولت افغانستان 34 زندانی نیروهای امنیتی و دفاعی توسط طالبان در ولایت بدخشان آزاد و پس از دریافت کمک به خانواده‌های آن‌ها بازگردانده شده‌اند".

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان پیش از این نیز در چندین مرحله دست‌کم 650 زندانی در ولایت‌های مختلف افغانستان آزاد شد‌ه‌اند.

درحالی که دولت افغانستان تاکنون حدود 4 هزار زندانی طالبان را نیز آزاد کرده اما اغلب افراد آزاد شده توسط طالبان را غیرنظامیان می‌داند.

براساس توافق‌نامه «آوردن صلح» میان آمریکا و طالبان در 29 فوریه امسال در قطر، کابل قرار است 5 هزار عنصر طالبان را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل باید 1 هزار نفر از نیروهای امنیتی را آزاد کند.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/بیش-از-20-زندانی-دیگر-توسط-طالبان-در-افغانستان-آزاد-شدند/1892905

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0