بازتاب نیوز

واشنگتن‌پست: روسیه با پیشنهاد پول به طالبان باعث کشته شدن برخی سربازان آمریکایی شد

٩ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

پیشنهاد پول توسط روسیه به شبه نظامیان طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی و نیروهای ائتلاف در افغانستان منجر به کشته شدن برخی سربازان آمریکایی شده است.

به گزارش «واشنگتن پست» که مبتنی بر اظهارات مقامات ارشد و آگاه از اسناد اطلاعاتی آمریکا است، برخی از شبه‌نظامیان طالبان که دستگیر شده‌اند، اعتراف کرده‌ا‌ند که تعدادی از سربازان آمریکایی پس از پیشنهاد روسیه به این گروه کشته شده‌اند.

البته در این گزارش، مشخصا تعداد سربازان آمریکایی یا خارجی کشته یا هدف قرار گرفته شده٬ منتشر شده است.

برخی از مقامات آمریکایی نیز در گفتگو با «واشنگتن پست» اعلام کرده‌اند كه در پایان ماه مارس نشستی در کاخ سفید در خصوص اقدامات طالبان علیه سربازان آمریكایی و پیشنهاد مالی روسیه برگزار شده است.

-ادعای نیویورک تایمز

در این راستا، روزنامه «نیویورک تایمز» نیز طی گزارشی مدعی شده است: واحد اطلاعاتی روسیه که با نهادهای تروریستی در اروپا نیز مرتبط هستند، به شبه نظامیان طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پیشنهاد پول داده‌اند.

این اطلاعات از اعضای دستگیر شده طالبان توسط سازمان اطلاعات آمریکا به دست آمده و در مارس گذشته در اختیار دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور ایالات متحده قرار داده شده است. همچنین گزینه‌هایی نظیر اعتراض دیپلماتیک به روسیه و تحریم این کشور نیز مطرح شده است.


لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/واشنگتن-پست-روسیه-با-پیشنهاد-پول-به-طالبان-باعث-کشته-شدن-برخی-سربازان-آمریکایی-شد/189

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0