بازتاب نیوز

کمک هلال احمر به هزاران خانواده بی‌بضاعت افغانستان

١٠ سرطان ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

جمعیت هلال احمر در دوره قرنطین، ماهانه برای بیش از پنج هزار ۶۴۶ خانواده مستحق، بسته های مواد غذایی و غیر غذایی توزیع کرده است.

به گزارش افغان نیوز: علی نوروز علی‌زاده، معاون تخنیکی و مسلکی جمعیت هلال احمر روز دوشنبه( 9، سرطان ) طی یک کنفرانس خبری در کابل اظهار داشت که سره میاشت از آغاز دورۀ قرنطین تاکنون برای بیش از 16 هزارو 117 خانواده کمک های غذایی و ضروری توزیع کرده است.

او گفت که جمعیت هلال احمر در کنار این، 841 پروژه توامند سازی زنان در نظر گرفته که قرار است در جریان همین ماه آغاز شود و 841 زنی را که سرپرستی خانواده‌شان را به عهده دارند، توامند و به خود بسندگی برسند.

به گفته آقای نوروزی، جمعیت هلال احمر در دوره اخیر توزیع مواد غذایی به 5 هزار 646 خانواده در ولایت‌های کابل، غزنی، بامیان، هرات و قندهار مواد غذایی توزیع کرده است. از میان بیش 16 هزار 117 خانواده به 147 خانواده آن مواد غیر خوراکی در جریان سه ماه قرنطین توزیع شده است.

نورزی گفت که از آغاز دوره چند ماه قرنطین به 3 هزار 200 خوانده بسته‌های صحی توزیع شده است و به تعداد 288 هزار و 345 نفر دیگر در کلینک‌های حلال احمر افغانی درمان شده اند.

آقای نورزی بیان کرد که این نهاد 5 هزار و 200 خانواده نیازمند را بررسی و تشخیص کرده و قرار است در آینده نزدیک به آنها پول نقد کمک نماید.

معاون مسلکی و تخنگی جمعیت هلال احمر افزود که از آغاز انشتار ویروس کرونا در افغانستان در سراسر کشور 200 هزار بسته آگاهی‌دهی به مردم توزیع کرده است.

او تاکید کرده که جمعیت هلال احمر دو شفاخانه را به خاطر درمان بیماران کوید – 19 تجهیز کرده است که در صورت نیاز وزارت صحت عامه از آن استفاده می‌تواند.

با این همه، جمعیت هلال احمر افغانی گفته است که این نهاد قصد دارد که در جریان امسال به بیش از 70 هزار خانواده نیازمند و متضرر از ویروس کرونا کمک کند.

این درحالی است که وزارت اقتصاد افغانستان هشدار می دهد که کرونا پیامدهای ناگواری بر وضعیت اقتصادی این کشور به جا می گذارد و میلیون ها تن دیگر فقیر خواهند شد. این وزارت می گوید که ۵۰۰ هزار خانواده قادر به تامین مصارف روزمره خود نخواهند بود.

لینک اصلی: http://afghannews.af/کمک-هلال-احمر-به-هزاران-خانواده-بی‌بضاعت-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0