بازتاب نیوز

طالبان 20 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد که در ادامه روند آزادی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان توسط این گروه 20 زندانی دیگر در ولایت قندوز آزاد شدند.

وی پیش از این نیز از آزادی 21 زندانی دیگر دولت افغانستان در ولایت تخار خبر داده بود.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان، مجموع زندانیان آزاد شده دولت توسط این گروه، با احتساب 21 نفری که به تازگی آزاد شدند، به 732 نفر رسیده است.

اخیراً نیز «صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که مجموع زندانیان آزاد شده طالبان توسط دولت افغانستان به 3 هزار و 895 نفر افزایش یافته است.

براساس توافقنامه قطر، دولت افغانستان قرار است 5 هزار عضو طالبان را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل باید یکهزار نفر از نیروهای دولتی را آزاد نماید.

طالبان: دولت کابل و اتحادیه اروپا حق دخالت در آزادی زندانیان را ندارندافغانستان| زندانیان آزاد شده دولت توسط طالبان به 712 نفر افزایش یافتاتحادیه اروپا: افزایش حملات طالبان در افغانستان به روند صلح آسیب می‌زند

طالبان تاکید دارد که پیش از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی همه 5 هزار زندانی این گروه آزاد شوند اما کارشناسان می‌گویند که آزادی کامل زندانیان طالبان پیش از گفت‌وگوها مهمترین اهرم فشار کابل را در مذاکره با طالبان از بین برده و سبب تقویت مواضع طالبان خواهد شد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/04/10/2296529/طالبان-20-زندانی-دیگر-دولت-افغانستان-را-آزاد-کرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0