بازتاب نیوز

آزادی 20 زندانی دیگر دولت توسط طالبان در قندوز

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

آزادی 20 زندانی دیگر دولت توسط طالبان در قندوز
گروه طالبان اعلام کرده است که در ادامه‌ی روند رهایی زندانیان دولت افغانستان، 20 زندانی نیروهای دفاعی و امنیتی توسط این گروه آزاد شده‌اند.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: سهیل شاهین سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی گفته است که این تعدادی زندانی امروز دوشنبه 9 سرطان از زندان این گروه در ولایت قندوز آزاد شده‌اند.

طالبان می‌گویند که پیش از این نیز در چندین مرحله، 676 زندانی دولت افغانستان را در ولایات مختلف کشور آزاد کرده‌اند. دولت افغانستان اما گفته است که طالبان تاکنون 616 زندانی رها کرده‌اند که از این میان 408 نفر آنان نیروهای امنیتی و دفاعی می‌باشند.

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی امروز گفته است که متباقی این 616 نفر غیرنظامی‌اند.

گفتنی است که بر اساس توافق‌نامه‌ صلح امریکا و طالبان که سال گذشته در قطر به امضا رسید، باید 5 هزار زندانی طاالبان در بدل یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند.

رهایی زندانیان از سوی طالبان و دولت افغانستان براساس توافق‌نامه‌ی صلح امریکا و طالبان که در دهم حوت سال گذشته در دوحه امضا شد، صورت می‌گیرد.

دولت افغانستان تاکنون سه‌هزار و 895 زندانی طالبان را رها کرده و مطابق توافق‌نامه باید پنج‌هزار زندانی طالب در ازای یک‌هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های دو طرف آزاد شوند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213326/آزادی-20-زندانی-دیگر-دولت-توسط-طالبان-قندوز

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0