بازتاب نیوز

ماهاتیر محمد: هیچ‌گاه اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

ماهاتیر محمد: هیچ‌گاه اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم
نخست‌وزیر سابق مالزی تأکید کرد که این کشور با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است و هرگز این رژیم را به رسمیت نخواهد شناخت.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بین‌الملل: نخست‌وزیر سابق مالزی ضمن اعلام اینکه تمام «اسرائیل» از طریق تسلط بر خاک فلسطین بنا شده، گفت، مالزی هیچ زمانی اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.

ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی در مصاحبه با المیادین گفت: مسئله فلسطین باید از طریق مذاکرات حل شود اما اقدامات اسرائیل نقض قوانین بین المللی است و سازمان ملل باید این پرونده را به دادگاه بین المللی ببرد تا مشخص شود اسرائیل برحق است یا اشتباه می‌کند.

وی افزود: اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل یک اقدام غیرقانونی است که با قوانین بین المللی تناقض دارد. در هر مکانی هیچ کسی نمی‌تواند کنترل اراضی دیگران را در دست بگیرد و بعد ادعا کند که ملک اوست. اسرائیل از طریق سلطه بر اراضی فلسطین به وجود آمده است. به یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین گفتم که مبارزه طولانی خواهد بود و برای شما بهتر است به مبارزه نه تنها در سطح نظامی و مادی از طریق جنگ خیابانی بلکه از طریق راه‌های دیپلماتیک ادامه دهید. مالزی هرگز به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل نمی‌پردازد.

وی بر عدم عادی سازی روابط مالزی با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت: از ابتدای امر، اسرائیل را به رسمیت نشناختیم و تا کنون نیز میان ما و اسرائیل هیچ رابطه دیپلماتیکی وجود ندارد و همیشه آن را محکوم کرده ایم اما متاسفانه برخی کشورهای دیگر سیاست های متفاوتی در پیش گرفته اند.

ماهاتیر محمد درباره تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان در آمریکا گفت: دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد بلکه این کشوری است که سیاست‌های ناعادلانه‌ای علیه سیاه‌پوستان دارد. باید از سیاه‌پوستان حمایت کنیم چراکه با این روش می‌توانیم نشان دهیم که آمریکا عادلانه با شهروندانش برخورد نمی‌کند.

وی درباره کرونا گفت: ما با چین برای مقابله با این ویروس همکاری می‌کنیم و دقت و مهارت این کشور را می‌ستاییم چرا که این اقدام چین برخلاف کشورهایی مثل آمریکا و برزیل در مبارزه با کرونا نقش داشته است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213332/ماهاتیر-محمد-هیچ-گاه-اسرائیل-رسمیت-نمی-شناسیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0