بازتاب نیوز

۲ غیر نظامی در انفجار ماین کنار جاده در هلمند کشته شدند

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

مقام های محلی در ولایت هلمند می‌گویند که در نتیجه‌ی انفجار یک حلقه ماین کنار جاده‌ای در ولسوالی «ناوه»ی این ولایت دو غیرنظامی کشته شده و یک غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند به رسانه ها گفت که این انفجار حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۰ سرطان) در منطقه‌ی «منگل‌زوی» ولسوالی ناوه رخ داده است.

آقای زواک همچنان گفت که در این رویداد موتر حامل غیرنظامیان هدف انفجار ماین کنار جاده‌ای قرار گرفته است. به گفته‌ی او، ماین از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در کنار جاده جاسازی شده بود.

در سه روز اخیر، این سومین رویدادی است که از غیرنظامیان در هلمند قربانی گرفته است. دو روز پیش در نتیجه‌ی انفجار یک حلقه ماین کنار جاده‌ای در ولسوالی واشیر این ولایت، پنج غیرنظامی کشته و دو غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

روز گذشته نیز در پی حملات راکتی و انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در بازار کهنه‌ی ولسوالی سنگین هلمند به غیرنظامیان تلفات سنگین وارد شد.

ولسوال سنگین درگفت که  تلفات این حملات را ۲۵ کشته و ۲۰ زخمی گفته بود، اما در پایان روز دفتر مطبوعاتی والی هلمند در اعلامیه‌ای گفت که دست‌کم ۲۳ غیرنظامی در این رویدادها کشته و ۱۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/2-غیر-نظامی-در-انفجار-ماین-کنار-جاده-در-ه/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0