بازتاب نیوز

معاون سیاسی طالبان: خروج نیروهای آمریکایی طبق برنامه ادامه یابد

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان و هیئت همراهش در ویدئو کنفرانس با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره اجرای توافقنامه قطر، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، آزادی زندانیان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و نیز کاهش حملات گفت‌وگو کرد.

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهارداشت که «ملا برادر در این دیدار تاکید کرد که طالبان به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی متعهد است اما تاخیر در آزادی زندانیان و تکمیل این روند دلیل تعویق آغاز گفت‌وگوها است».

معاون سیاسی رهبر طالبان درباره افزایش خشونت‌ها نیز گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در مناطق تحت کنترل طالبان پاسگاه‌های امنیتی جدیدی ایجاد کرده و عبور کاروان‌های نظامی از این مناطق نیز سبب افزایش درگیری‌ها شده است.

ملا برادر همچنین تاکید کرد که طالبان براساس توافقنامه قطر به کسی اجازه نخواهد داد تا از خاک افغانستان علیه امنیت آمریکا و سایر کشورها استفاده کند.

وی در ادامه نیز به پامپئو گفت که خروج نیروهای خارجی از افغانستان باید طبق برنامه و توافقنامه قطر ادامه یابد.

معاون سیاسی رهبر طالبان همچنین از وزیر خارجه آمریکا خواست تا «حاجی بشر» و سایر زندانیان افغان در زندان گوانتانامو را نیز آزاد کند.

حاجی بشر از بزرگان با نفوذ اقوام نورزی، یکی از بزرگترین صرافان در جنوب افغانستان بود که شبکه بزرگی را تبادل ارز و انجام حواله‌های ارزی در دوران حاکمیت طالبان ایجاد کرده بود.

وی همچنین از فرماندهان سابق جهادی بود که به دلیل رابطه با «ملاعمر» رهبر و بنیانگذار این گروه نیز شهرت یافته و از حامیان مالی طالبان در دوران حاکمیت این گروه بر افغانستان محسوب می‌شد.

طالبان: دولت کابل و اتحادیه اروپا حق دخالت در آزادی زندانیان را ندارنداختصاصی| دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطراتحادیه اروپا: افزایش حملات طالبان در افغانستان به روند صلح آسیب می‌زند

ملا برادر پیش از این نیز با «محمد ابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در دوحه دیدار کرد و دو طرف درباره مشکلات پناهندگان افغان در ایران، مسایل مرزی، مذاکرات بین‌الافغانی به رهبری و مالکیت افغان‌ها و شرایط فعلی این کشور گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/04/10/2296564/معاون-سیاسی-طالبان-خروج-نیروهای-آمریکایی-طبق-برنامه-ادامه-یابد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0