بازتاب نیوز

فیصل: پس از هفته‌ی کاهش خشونت، طالبان روزانه بطور میانگین 44 بار حمله نموده‌اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، شورای امنیت ملی می‌گوید که گروه طالبان از هفته کاهش خشونت به این‌سو روزانه به صورت میانگین 44 حمله را در کشور راه‌اندازی کرده است. طبق اعلام این دفتر در پی این حملات روزانه دست‌کم 24 غیرنظامی «کشته یا زخمی» شده‌اند.

هفته کاهش خشونت از سوم حوت سال گذشته آغاز شد و تا دهم همین ماه که امریکا و طالبان توافق‌نامه صلح را امضا کردند، ادامه یافت. کمیسیون مستقل حقوق بشر در پایان این هفته اعلام کرد که 41 نفر به رغم کاهش خشونت‌ها در کشور کشته شده‌اند.

کشته و زخمی شدن ۳۶ نفر در هفته کاهش خشونت در افغانستان
کشته و زخمی شدن ۳۶ نفر در هفته کاهش خشونت در افغانستان

دو روز پس از امضای این توافق‌نامه، طالبان اعلام کردند که حملات علیه نیروهای امنیتی را از سر می‌گیرند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی روز سه‌شنبه، دهم سرطان در توییتی با اعلام آمار حملات روزانه طالبان، گفته است که کامیابی توافق‌نامه‌ی امریکا و طالبان و نیز روند صلح در افغانستان، به کاهش فوری خشونت‌ها و شروع مذاکرات بین‌الافغانی بسته‌گی دارد.

گروه طالبان در این مورد تاکنون واکنشی نشان نداده است.

دولت و طالبان در جریان روزهای عید رمضان امسال آتش‌بس اعلام کردند و انتظار می‌رفت که پس از آن آتش‌بس اعلام ناشده میان دو طرف ادامه یابد. اما شورای امنیت ملی با افزایش خشونت‌ها اعلام کرد که طالبان از آتش‌بس اعلام ناشده استفاده‌ی ناروا کرده و بر میزان خشونت‌ها افزوده‌اند.

 

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202006305383666-فیصل-پس-از-هفتهی-کاهش-خشونت-طالبان-روزانه-بطور-میانگین-44-بار-حمله-نمودهاند/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0