بازتاب نیوز

وزارت دفاع آمریکا: روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی همکاری نکرده است

١٠ سرطان ١٣٩٩ پایگاه خبری پیام آفتاب

وزارت دفاع آمریکا: روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی همکاری نکرده است
وزارت دفاع آمریکا صحت گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر همدستی روسیه و طالبان در کشتار سربازان آمریکایی را رد کرد.

به گزارش فاکس نیوز، پنتاگون ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «هیچ شواهد مویدی» دال بر صحت گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز در مورد پیشنهاد مالی ارتش روسیه به ستیزه‌جویان مرتبط با طالبان برای قتل نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان وجود ندارد.

فاکس نیوز نوشت که این گزارش در واشینگتن جنجال زیادی ایجاد کرد و موجب شده تا دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به صراحت، اطلاع از هرگونه گزارش اطلاعاتی در این زمینه را رد کند.

رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای توضیح داد که به علت آنکه ادعاهای مطرح شده در گزارش نیویورک تایمز به وسیله سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا تأیید نشده بود، گزارشی در این مورد به ترامپ ارائه نشد.

با این حال خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های آگاه نوشت که مقام‌های ارشد کاخ سفید یک سال پیش از گزارش‌های اطلاعاتی طبقه‌بندی شده از جایزه روس‌ها به طالبان آگاه بودند و این برآورد اطلاعاتی دستکم در یک گزارش به اطلاع ترامپ رسیده بود.

وزارت امور خارجه روسیه نیز مقاله روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مبنی بر همدستی مسکو با گروه طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان را تکذیب کرده و یکی از مقام‌های آن به خبرگزاری دولتی تاس گفت: مقاله نیویورک تایمز سراسر شایعه است و گویا به سفارش واحدهای تجسسی آمریکا منتشر شده‌است.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/93245/وزارت-دفاع-آمریکا-روسیه-طالبان-کشتن-سربازان-آمریکایی-همکاری-نکرده

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0