بازتاب نیوز

انفجار ماین در هلمند بازهم قربانی گرفت

١٠ سرطان ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، به نقل منابع محلی در ولایت هلمند، در نتیجه‌ی انفجار یک حلقه ماین کنار جاده‌ای در ولسوالی «ناوه»ی این ولایت دو غیرنظامی کشته شده و یک غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند با تأیید این خبر به رسانه ها گفت که این انفجار حوالی ساعت 8:00 صبح امروز (سه‌شنبه، 10 سرطان) در منطقه‌ی «منگل‌زوی» ولسوالی ناوه رخ داده است.

واکنش تند غنی به حمله راکتی در هلمند
واکنش تند غنی به حمله راکتی در هلمند

آقای زواک همچنان گفت که در این رویداد موتر حامل غیرنظامیان هدف انفجار ماین کنار جاده‌ای قرار گرفته است. به گفته‌ی او، ماین از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در کنار جاده جاسازی شده بود.

در سه روز اخیر، این سومین رویدادی است که از غیرنظامیان در هلمند قربانی گرفته است. دو روز پیش در نتیجه‌ی انفجار یک حلقه ماین کنار جاده‌ای در ولسوالی واشیر این ولایت، پنج غیرنظامی کشته و دو غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

روز گذشته نیز در پی حملات راکتی و انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در بازار کهنه‌ی ولسوالی سنگین هلمند به غیرنظامیان تلفات سنگین وارد شد.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202006305383692--انفجار-ماین-در-هلمند-بازهم-قربانی-گرفت/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0