بازتاب نیوز

گروه تروریستی 20 سرباز دیگر نیروهای امنیتی افغان را آزاد کرد

١٠ سرطان ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

سخنگوی دفتر سیاسی گروه تروریستی در قطر از آزادی 21 سرباز دیگر نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت قندوز خبر داد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه تروریستی در قطر عصر امروز دوشنبه با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرد که 20 تن دیگر از سربازان نیروهای امنیتی افغانستان از زندان‌های این گروه در ولایت قندوز در شمال این کشور آزاد شدند.

وی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که "21 زندانی نیروهای امنیتی و دفاعی توسط گروه تروریستی در ولایت تخار آزاد و پس از دریافت کمک به خانواده‌های آن‌ها بازگردانده شده‌اند".

براساس آمارهای منتشر شده توسط گروه تروریستی پیش از این نیز در چندین مرحله دست‌کم 700 زندانی در ولایت‌های مختلف افغانستان آزاد شد‌ه‌اند.

درحالی که دولت افغانستان تاکنون حدود 4 هزار زندانی گروه تروریستی را نیز آزاد کرده اما اغلب افراد آزاد شده توسط گروه تروریستی را غیرنظامیان می‌داند.

براساس توافق‌نامه «آوردن صلح» میان آمریکا و گروه تروریستی در 29 فبروری امسال در قطر، کابل قرار است 5 هزار عنصر گروه تروریستی را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل باید 1 هزار تن از نیروهای امنیتی را آزاد کند.

برچسب ها: #گروه تروریستی 20 سرباز دیگر , #نیروهای امنیتی افغان را آزاد کرد

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/06/30/grwh-trwrysty-20-srbz-dygr-nyrwhy-mnyty-fgn-r-azd-khrd-1445771

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0