بازتاب نیوز

معاون والی نام‌نهاد طالبان برای پروان کشته شد – مقام‌ها

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای آمریکا

مقام‌های محلی ولایت پروان می‌گوید که طالبان شب گذشته بر شماری از پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی کوه صافی این ولایت حمله کرده اند که در نتیجۀ آن، تلفات سنگینی بر این گروه وارد شده است.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان روز سه شنبه ۳۰ جون (۱۰ سرطان) به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها محمد نبی، معاون والی نام‌نهاد طالبان برای پروان با ۱۶ جنگجوی آن کشته شده اند.

خانم شهکار افزود که این درگیری حوالی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه دیشب آغاز شد و برای چندین ساعت ادامه داشت. به گفته وی در این درگیری‌ها از حملات هوایی برای دور راندن طالبان نیز استفاده شده است.

سخنگوی والی پروان افزود که این حملۀ طالبان توسط نظامیان افغان به ویژه نیروهای خیزش مردمی عقب زده شده و در حال حاضر وضعیت به حالت عادی برگشته است.

خانم شهکار تاکید کرد که در این درگیری‌ها به نظامیان افغان آسیب نرسیده است.

افزایش حملات طالبان

همزمان با افزایش جنگ در برخی ولایات، شورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید که با پایان هفته کاهش خشونت، طالبان به گونۀ میانگین، روزانه ۴۴ حمله را راه اندازی کرده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی این شورا در صفحۀ تویترش نگاشته است روزانه ۲۴ غیرنظامی قربانی این حملات طالبان شده اند.

هفته کاهش خشونت در ۲۲ ماه فبروری امسال آغاز شد و تا ۲۹ این ماه که ایالات متحدۀ امریکا و طالبان توافقنامه صلح را امضا کردند، ادامه داشت.

آقای فیصل همچنان گفته است که موفقیت توافقنامۀ صلح امریکا با طالبان، بستگی به کاهش خشونت و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی دارد.

طالبان تا اکنون در این موارد چیزی نگفته اند

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/seventeen-Taliban-killed-in-parwan-province/5482886.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0