بازتاب نیوز

شورای امنیت: در حملات طالبان روزانه ۲۴غیرنظامی کشته و زخمی شده اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که پس از هفته کاهش خشونت ها طالبان به گونه اوسط روزانه ۴۴ حمله انجام داده اند. به گفته این شورا در این حملات هر روز دست کم ۲۴ غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

شورای امنیت ملی یک بار دیگر از افزایش حملات طالبان پس از هفته کاهش خشونت ها و ادامه تلفات غیرنظامیان سخن می گوید. جاوید فیصل، سخنگوی این شورای امروز سه شنبه در صفحه تویترش نگاشته است که پس از هفته کاهش خشونت ها روزانه به گونه میانگین ۲۴ غیرنظامی در حملات طالبان در افغانستان کشته و زخمی شده اند.

هفته کاهش خشونت ها به روز ۲۲ ماه فبروری همزمان با امضای توافق نامه صلح میان طالبان و ایالات متحده امریکا آغاز شد و یک هفته ادامه یافت. پس از یک هفته طالبان اعلام کردند که حملات شان را به نیرو های امنیتی افغان از سر می گیرند.

شورای امنیت ملی می گوید که با پایان هفته کاهش خشونت ها از ماه فبروری تاکنون طالبان همه روزه به طور اوسط  ۴۴ حمله انجام داده اند.

سخنگوی شورای امنیت نگاشته است که موفقیت روند صلح و توافقنامه دوحه در افغانستان نیازمند کاهش بی درنگ خشونت ها و آغاز مذاکرات بین الافغانی است.

حکومت افغانستان همواره گفته است که طالبان پس از هفته کاهش خشونت ها و امضای توافق نامه صلح حملات شان را بر نظامیان و غیرنظامیان شدت بخشیده اند. پس از امضای توافقنامه میان ایالات متحده امریکا و طالبان شورای امنیت ملی افغانستان هر ماه آمار تلفات غیرنظامیان را در حملات طالبان منتشر می کند. این نهاد هفته اخیر ماه جون را خونین ترین هفته در افغانستان توصیف کرده است. 

به نقل از شورای امینت ملی طالبان در هفته اخیر ماه جون ۴۴۲ حمله در ۳۲ ولایت افغانستان انجام داده اند که در این حملات ۲۹۱ نظامی کشته و ۵۵۰ نظامی دیگر زخم برداشته اند.

مقام های ولایت هلمند خبر داده اند که امروز سه شنبه در انفجار یک ماین ۳ غیرنظامی کشته و زخمی شدند. در دو روز گذشته در چند حمله طالبان  دست کم ۵۳ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان در ولایت هلمند کشته و زخمی شده اند. طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته اند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/شورای-امنیت-در-حملات-طالبان-روزانه-۲۴غیرنظامی-کشته-و-زخمی-شده-اند/a-53993067?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0