بازتاب نیوز

بیش از ۹۰۰ کارمند رسانه‌ای در افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری افق

نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) اعلام کرد که بیش ۹۰۰ کارمند رسانه‌‌ای به شمول خبرنگاران به کرونا مبتلا شده‌اند.

مجیب خلوتگر؛ رییس اجرایی نهاد «نی» امروز (سه شنبه، ۱۰ سرطان) در یک نشست خبری گفت که رسانه‌های افغانستان بیش‌تر از دیگر سکتورها از کرونا متأثر شده‌است.

به گفته او بررسی «نی» نشان می‌دهد که ۹۵۳ کارمند رسانه‌ای به شمول خبرنگاران و مدیران رسانه‌ به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. به گفته او از این میان ۵۶۸ نفر در کابل به کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای خلوتگر افزود که شش کارمند رسانه‌ای نیز بر اثر کرونا تاکنون جان باخته‌اند.

او از حکومت خواست که به وضعیت صحی کارمندان رسانه‌ها و خبرنگاران رسیدگی کند.

گفتنی ‌است که براساس آخرین آمار رسمی وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌‌ و ۲۷۹ مورد جدید شناسایی شده‌است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۵۱۷ نفر افزایش یافته‌ و شمار قربانیان در افغانستان به ۷۴۵ نفر رسیده‌است.

براساس معلومات وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۷ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۱۴ هزار و ۳۶ نفر رسیده‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/153243

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0