بازتاب نیوز

نی: بیش از ۹۰۰ کارمند رسانه‌یی به کرونا مبتلا شده‌اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

مسوولان نهاد حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان یا "نی" می‌گویند که در حدود ۹۵۳ کارمند رسانه‌یی در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

مجیب خلوتگر، رییس اجرایی "نی"، امروز سه‌شنبه دهم سرطان در یک نشست خبری گفت، در یک "سروی" یا نظرسنجی که از سوی این نهاد انجام شده، بیشتر خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی که به بیماری کووید ۱۹مبتلا شده‌اند، مرد هستند و پنج کارمند رسانه‌یی نیز از اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

بر اساس نظرسنجی دفتر نی، تعداد کارمندان رسانه‌یی که به این ویروس مبتلا شده اند، به‌مراتب بیش‌تر از آماری است که تا حال در موردش صحبت شده است.

آقای خلوتگر در ادامه گفت که بربنیاد این نظرسنجی، در ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا، پنجشیر، لوگر و میدان ورک بیشترین کارمندان رسانه‌یی به کرونا مبتلا شده اند.

به طور کل در حدود ده هزار نفر در افغانستان مشغول کارهای رسانه‌یی اند، اما به گفته‌ی آقای خلوتگر، ده درصد این کارکنان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که نسبت به دیگر "سکتورها" اندک می‌باشد.

رییس اجرایی نهاد حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان از مدیران رسانه‌ها خواست تا به صحت کارمندان‌شان توجه کنند و افزود: "هیچ گزارشی به اندازه‌ی صحت یک خبرنگار با ارزش نیست."

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، شمار مجموعی بیماران کووید ۱۹ در افغانستان به ۳۱ هزار و ۵۱۷ نفر رسیده، ۷۴۵ نفر جان باخته و ۱۴ هزار و ۳۶ نفر هم صحت یاب شده‌اند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42396-2020-06-30-07-51-38

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0