بازتاب نیوز

تازه های کرونا: از کاهش آمار روزانه مبتلایان تا ابتلای بیش از یک‌هزار کارمند صحی به کوید -۱۹

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرنامه

 وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته از مجموع ۷۶۹ نمونه مشکوک ۲۷۹ نمونه مشکوک به کرونا در لابراتوارهای این وزارت مثبت شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۳۱هزار و ۵۱۷ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز سه‌شنبه(۱۰،سرطان) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا گفته است که ۱۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک‌شبانه‌روز گذشته در کشور جانه باخته و ۱۹۷فرد مبتلای دیگر نیز بهبود یافته‌اند. با این حساب شمار مجموعی جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به ۷۶۱ و شمار مجموعی بهبود یافته‌گان به ۱۴ هزار و ۳۶ تن افزایش یافته است.

این آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صحت در یک هفته اخیر نشان می‌دهد که هم نمونه گیری و هم تعداد واقعات مثبت و روزانه ویروس کرونا کاهش یافته است.

مبتلاشدن بیش از یک‌هزار کامند صحی

همزمان با کاهش آمار روزانه و نمونه گیری ویروس کرونا، وزارت صحت عامه می‌گوید که تا کنون یک‌هزار و ۴۰۰ کارمند صحی در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این آمار مبتلاشدن کارمندان صحی را احمدجواد عثمانی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت، امروز در نشست خبری در کابل اعلام کرد. براساس گفته‌های او تا اکنون ۱۵ کارمند صحی نیز در اثر ویروس کرونا جان باخته‌اند.

ابا این حال، براساس گفته‌های آقای عثمانی، از مجموع ۴۹۰ کارمند شفاخانه افغان – جاپان ۳۸۰ کارمند این شفاخانه که در جریان سه ماه کاری‌شان معاش دریافت نکرده‌اند و «قرار است تا روز شنبه آینده معاشات این کارمندان صحی به حساب‌های بانکی‌شان واریز شود.»

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/06/30/تازه-های-کرونا-از-کاهش-آمار-روزانه-مبتل/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0