بازتاب نیوز

روسیه با پیشنهاد پول به گروه تروریستی باعث کشته شدن عده یی سربازان آمریکایی شد

١٠ سرطان ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

در پی پیشنهاد پول توسط روسیه به اعضای گروه تروریستی٬ عده یی از سربازان آمریکایی در افغانستان کشته شده‌اند.

پیشنهاد پول توسط روسیه به شبه نظامیان گروه تروریستی برای کشتن سربازان آمریکایی و نیروهای ائتلاف در افغانستان منجر به کشته شدن عده یی سربازان آمریکایی شده است.

به گزارش «واشنگتن پست» که مبتنی بر اظهارات مقامات ارشد و آگاه از اسناد اطلاعاتی آمریکا است، عده یی از شبه‌نظامیان گروه تروریستی که دستگیر شده‌اند، اعتراف کرده‌ا‌ند که تعدادی از سربازان آمریکایی پس از پیشنهاد روسیه به این گروه کشته شده‌اند.

البته در این گزارش، مشخصا تعداد سربازان آمریکایی یا خارجی کشته یا هدف قرار گرفته شده٬ منتشر شده است.

عده یی از مقامات آمریکایی نیز در گفتگو با «واشنگتن پست» اعلام کرده‌اند كه در پایان ماه مارچ نشستی در کاخ سفید در خصوص اقدامات گروه تروریستی علیه سربازان آمریكایی و پیشنهاد مالی روسیه برگزار شده است.
 
در این راستا، روزنامه «نیویورک تایمز» نیز طی گزارشی مدعی شده است: واحد اطلاعاتی روسیه که با نهادهای تروریستی در اروپا نیز مرتبط هستند، به شبه نظامیان گروه تروریستی برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پیشنهاد پول داده‌اند.

این اطلاعات از اعضای دستگیر شده گروه تروریستی توسط سازمان اطلاعات آمریکا به دست آمده و در مارچ گذشته در اختیار دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور ایالات متحده قرار داده شده است. همچنین گزینه‌هایی نظیر اعتراض دیپلماتیک به روسیه و تحریم این کشور نیز مطرح شده است.

برچسب ها: #روسیه با پیشنهاد پول , #به گروه تروریستی , #باعث کشته شدن عده یی , #سربازان آمریکایی شد

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/06/30/rwsyh-b-pyshnhd-pwl-bh-grwh-trwrysty-b-th-khshth-shdn-dh-yy-srbzn-amrykhyy-shd-1445777

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0