بازتاب نیوز

نی: ۹۵۳ کارمند رسانه ای به کرونا مبتلا شده اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

بنیاد حمایت از رسانه های آزاد (نی) اعلام کرده است که ۹۵۳ تن از کارمندان رسانه های کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این بنیاد امروز (۳شنبه، ۱۰ سرطان) در یک نشست خبری با نشر این آمار گفته است که یک تعداد از این مریضان بهبوده یافته اند و یک تعداد دیگر هنوز با این بیماری درگیر هستند.

مجیب خلوتگر، رییس اجرایی نی در این نشست خبری گفت که این آمار دقیق نبوده و تاکید کرد که آمار مبتلایان به مراتب بیشتر از چیزی است که از سوی این بنیاد اعلام شده است.

به گفته آقای خلوتگر کابل با ۵۶۳  تن بیشترین آمار مبتلایان را داشته و همچنان ولایت های شمالی کشور ۱۲۰ تن و ولایت های جنوب غربی ۱۷۱ نفر مبتلا را ثبت کرده است.

خلوتگر افزود که کارمندان رسانه های دیداری و شنیداری بیشترین مصاب شده گان را دارا می باشد و رسانه های آنلاین کشور هیچ آمار مثبتی نداشته اند.

در بخش دیگر از صحبت های خود آقای خلوتگر گفت که ۱۰ درصد از کل خبرنگاران کشور به این ویروس مبتلا شده اند و هشدار داد که اگر این روند ادامه پیدا کند جامعه رسانه ای کشور با خطر جدی روبرو خواهد بود. او از مدیران رسانه های کشور خواست تا تدابیر لازم را جهت جلوگیری از مصاب شدن کارمندان شان به این ویروس را بگیرند.

به گفته آقای خلوتگر تا به حال ۵ تن از کارمندان رسانه ای کشور از اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/نی-953-کارمند-رسانه-ای-به-کرونا-مبتلا-شده-ا/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0