بازتاب نیوز

مرکز تست سریع کرونا در میدان هوایی فرانکفورت آلمان گشایش یافت

١٠ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

میدان هوایی بین‌المللی فرانکفورت روز دوشنبه مرکز تست سریع کرونا را افتتاح کرد. شرکت بیوتکنولوژی «سنتوژن» با همکاری شرکت گرداننده میدان هوایی «فراپورت» و شرکت هواپیمایی لوفتهانزا این مرکز را به راه انداخته و امیدوار است که این برنامه در بزرگ‌ترین میدان هوایی آلمان در بازگشایی مرزهای بین‌المللی در زمان کرونا کمک کند. قرار است این مرکز تا آخر جولای سال آینده به فعالیت خود ادامه بدهد.

شرکت «سنتوژن» در اعلامیه‌ای گفته است: «مسافرانی که با پروازهای لوفتهانزا به میدان هوایی فرانکفورت نشست می‌کنند یا از این میدان پرواز می‌کنند، قادر خواهند بود که در این مرکز نمونه‌گیری در نزدیکی ترمینال اصلی خود را تست کنند.»

این شرکت افزوده است: «تست می‌تواند یک روز قبل از سفر یا با روش سریع در همان روز سفر و قبل از پرواز تکمیل شود. همه نتایج از طریق یک پلاتفورم مصون دیجیتال به مسافران ارائه می‌گردد و با تکت آن‌ها مرتبط است.» به این ترتیب مسافرانی که به کشورهای با محدودیت ورود سفر می‌کنند، می‌توانند  ثابت سازند که تست کرونا داده اند.

این مرکز در میدان هوایی فرانکفورت ظرفیت انجام ۵۰۰۰ تست در روز را دارد. این آزمایش‌ها داوطلبانه صورت می‌گیرد، اما هرکسی که این تست را انجام بدهد با رسیدن به مقصد نیاز به سپری کردن دوره قرنطین نخواهد داشت.

با وجود این، چلسی دولانی خبرنگار دویچه وله که در هنگام افتتاح این مرکز حضور داشته، می‌گوید که حتی قیمت‌ترین تست‌ها می‌توانند در ظرف دو تا سه ساعت نتایج تست را آماده سازند. او می‌گوید: «این مانعی در برابر انجام این تست است، چونکه مردم باید بسیار زودتر از پرواز به میدان هوایی برسند.»

داکتر فولکمار وکیسر، مسئول بخش معلومات شرکت «سنتوژن» گفت که این شرکت با همکاری لوفتهانزا و شرکت طبی «آزمایشگاه داکتر باوئر» می‌تواند یک راه حل سریع، دقیق، مصمون و همه جانبه را برای از سر گیری مسافرت‌های هوایی ارائه کند.

Deutschland Coronavirus Flughafen Frankfurt (picture-alliance/dpa/A. Dedert)

برخی کشورها، از جمله چین، به مسافران بدون تست کرونا اجازه ورود نمی‌دهند.

داکتر بیورن بیکر، از مسئولان «لوفتهانزا گروپ» گفت: «ما با افتتاح این مرکز تست کرونا یک فرصت راحت را برای مهمانان خود فراهم می‌سازیم تا خود را برای پرواز به خارج یا ماندن در آلمان تست کنند و از قرنطین جلوگیری نمایند.»

مرتبط: ایالت بایرن آلمان می‌خواهد همه شهروندان تست کرونا بدهند

مرکز تست سریع کرونا در میدان هوایی بین‌المللی فرانکفورت نخستین مرکز در نوع خود در آلمان است، اما در سطح جهان در شمار زیادی از کشورها چنین مراکزی قبلاً ایجاد شده اند.

جان سیلک/ ع. ف.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/مرکز-تست-سریع-کرونا-در-میدان-هوایی-فرانکفورت-آلمان-گشایش-یافت/a-53995331?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0