بازتاب نیوز

حسین‌بخش صفری برای دومین سال در رده‌بندی فدراسیون جهانی جوجیتسو جایگاه نخست را کسب کرد

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

حسین‌بخش صفری، جوجیتسو کار افغانستان، برای دومین سال پی‌هم، در رده‌بندی فدراسیون جهانی جوجیستو در رشته‌ی «فول کونتکت جوجیتسو»، جایگاه نخست را ازآن خود کرده است.

در رده‌بندی امسال فدراسیون جهانی جوجیستو، حسین‌بخش صفری با گرفتن ۲۰۰ امتیاز، در جایگاه نخست و یک ورزش‌کار منگولیایی با گرفتن ۱۶۰ امتیاز، در جایگاه دوم قرار گرفته است. سال گذشته نیز حسین‌بخش صفری و یک ورزشکار دیگر از قزاقستان، با گرفتن ۲۰۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفته بودند.

در همین حال، آقای صفری در برگه‌ی فیس‌بوکش نوشته است: «يكی از بزرگ‌ترين لحظات شادمانی، زمانی است كه انسان نتيجه‌ی زحمات، عرق ريزی‌ها، استقامت و تلاش خود را می‌بيند و اين نتيجه، سبب می‌شود كه انسان با توان‌مندی زيادتری با اميد به فرداهای روشن‌تر، ادامه دهد.»

جوجیتسو، از ورزش‌های رزمی‌ای است که در کشورهای آسیایی از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده و حسین‌بخش صفری توانسته تا در این رشته، به پیروزی‌های زیادی دست یابد. آخرین بار، این ورزشکار افغان، توانست در ۲۸ سرطان سال گذشته، در دو سبک مختلف در این رشته، به مدال طلا و برونز برسد.

گفتنی است که تعداد مدال‌های طلای آقای صفری از مسابقات جوجیتسو، به عدد ۱۹ می‌رسد و چندین مدال برونز نیز در این رشته در کارنامه‌ی خود دارد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/hussianbakhsh-safari-in-world-jojitsu-federation/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0