بازتاب نیوز

نی: 953 کارمند رسانه‌ای در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

نی: 953 کارمند رسانه‌ای در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند
نهاد حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان می گوید که حدود 953 کارمند رسانه ای در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده و پنج کارمند رسانه‌ای، جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده است.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: مجیب خلوتگر رئیس اجرایی نهاد حمایت کنده رسانه های آزاد افغانستان (نی) امروز سه شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که مطابق سروی آنان بیشتر کارمندان رسانه ای مبتلا شده به کرونا، مرد هستند.

آقای خلوتگر گفت که "بر اساس نظرسنجی دفتر نی، تعداد کارمندان رسانه‌ای که به این ویروس مبتلا شده اند، به‌مراتب بیش‌تر از آماری است که تا حال در موردش صحبت شده است."

خلوتگر بیان کرد که بیشترین کارمندان رسانه‌ای در ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا، پنجشیر، لوگر و میدان ورک به کرونا مبتلا شدند.

این در حالی است که بر اساس آمار وزارت صحت عامه، شمار مجموعی بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۵۱۷ نفر رسیده است که 745 تن از این بیماران تا کنون جان باختند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213369/نی-953-کارمند-رسانه-ای-کشور-کرونا-مبتلا-شده-اند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0