بازتاب نیوز

عثمانی: 1400 کارمند صحی در کشور به کرونا مبتلا شدند

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

عثمانی: 1400 کارمند صحی در کشور به کرونا مبتلا شدند
سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که یک هزار و 400 کارمند صحی در سراسر کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، که 15 تن از آنان جان خود را از دست داده است.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه امروز سه‌شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که تاکنون 1400 کارمند صحی در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

او افزود؛ از میان کارمندان صحی که به این بیماری مبتلا شده‌اند، 15 تن از آنان فوت کردند و تعدادی هم تحت تداوی قرار دارد.

سرپرست وزارت صحت عامه در مورد مشکل کمبود بالون‌های آکسیجن در شفاخانه ها، گفت که در جریان دو هفته‌ گذشته این مشکل رفع شده بود، اما اخیرا شماری از مریض‌داران بالون‌های آکسیجن را از شفاخانه به مکان‌های دیگر منتقل می‌کردند.

عثمانی همچنین گفت که وزارت دفاع ملی ۲۰۰ بالون خالی آکسیجن، و اداره یونسیف ۵۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را در اختیار وزارت صحت عامه قرار دادند.

او افزود که وزارت صحت عامه، ۵۰۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را نیز از کشور چین خریداری می‎کند.

سرپرست وزارت صحت عامه در مورد نگرانی ها کارمندان صحی برای تاخیر در پرداخت معاشات کارمندان شفاخانه های کووید۱۹، گفت: ۳۸۰ داکتری که به شفاخانه های کووید۱۹، اعزام شده بودند و پرداخت معاش شان با تأخیر روبه رو شده بود، تا روز شنبه معاش شان را دریافت خواهند کرد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213365/عثمانی-1400-کارمند-صحی-کشور-کرونا-مبتلا-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0