بازتاب نیوز

عثمانی: به نگرانی از کمبود آکسیجن برای شفاخانه های کوید -۱۹رسیدگی شد

١٠ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

احمد جواد عثمانی، نامزد وزیر صحت عامه کشور می گوید که مشکل آکسیجن شفاخانه های کوید_۱۹ رفع شده و به فابریکه های تولیدی هدایت داده شده که آکسیجن بیشتر برای شفاخانه های تولید کنند.

آقای عثمانی که امروز(۳شنبه، ۱۰ سرطان) در یک نشست خبری در مرکز رسانه های حکومت صحبت می کرد افزود به نگرانی ها از کمبود بالون های آکسیجن رسیده گی شده وطی ۲۴ ساعت گذشته، نیازمندی شفاخانه های کووید۱۹، به آکسیجن رفع شده است.

عثمانی افزود که وزارت دفاع ملی ۲۰۰ بالون خالی آکسیجن، واداره یونسیف ۵۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را در اختیار وزارت صحت عامه قرار داده اند.

اوافزود که وزارت صحت عامه، ۵۰۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را نیز از کشور چین خریداری می کند.

سرپرست وزارت صحت عامه در همین حال از نگرانی ها در مورد تاخیر در پرداخت معاشات برخی کارمندان شفاخانه های کووید۱۹، گفت: ۳۸۰ داکتری که به شفاخانه های کووید۱۹، اعزام شده بودند وپرداخت معاشات شان با تأخیر روبه روشده بود، تا روز شنبه معاشات شان را دریافت خواهند کرد.

عثمانی درمورد سفرهای ولایتی اش به منظور ارزیابی خدمات شفاخانه ها و رسیدگی به نیازمندی های شفاخانه های کووید۱۹، گفت که در دوهفته اخیر به چندین ولایت سفر کرده و از نزدیک مشکلات را بررسی و برای رفع نیازمندی ها راه حل سنجیده شده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/عثمانی-به-نگرانی-از-کمبود-آکسیجن-برای-ش/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0