بازتاب نیوز

کرونا در افغانستان؛ 953 کارمند رسانه‌ی به کووید-19 مصاب شده اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، مجیب خلوتگر رییس اجراییه دفتر نی در یک کنفرانس خبری گفته است از یک هفته به این سو روی سرویی کار کرده ایم، که نشان میدهد در افغانستان به تعداد 953 نفر از کارمندان رسانه‌ها که شامل خبرنگاران، و مسولین اداری رسانه‌ها می‌شوند به کرونا مصاب شده اند.
بر اساس اطلاع خانواده‌های خبرنگاران، از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون 5 نفر از کارمندان برحال ویک نفر که قبلآ کارمند رسانه بود در نتیجه این بیماری جان باخته اند.
به گفته آقای خلوتگر، گرچند این تعداد مبتلایان کارمندان رسانه‌ای دقیق نمیباشد ولی پاینترین رقم مبتلایان کرونا در میان کارمندان رسانه‌ها همین است زیرا به مراتب مبتلایان کرونا در میان جامعه رسانه‌ی بیشتراز این است.
بر اساس این سروی بیشترین آمار مبتلایان کرونا در میان خبرنگاران مربوط به زون کابل است که تعداد آنان به 568 نفر میرسد که شامل ولایت های پروان، پنجشیر، کاپیسا، لوگر و وردک میشود .
120 نفر همچنان در 11 ولایت شمالی کشور مصاب به کرونا گردیده و 171 نفر دیگر همچنان در زون جنوب و جنوب‌غرب از میان خانواده رسانه ها به ویروس کرونا مصاب گردیده اند.
به گفته آقای خلوتگر کمترین بیماران کرونا در زون شرق کشور بوده که تعداد مصاب شدگان به این بیماری را 5 نفر گفته اند.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202006305384255-کرونا-در-افغانستان-953-کارمند-رسانهی-به-کووید-19-مصاب-شده-اند/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0