بازتاب نیوز

امنیت ملی از کشف یک موتر مملو از مواد انفجاری مربوط به شبکه حقانی در کابل خبر داد

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرد که نیروهای قطعات خاص این ریاست یک عراده موتر نوع «هینو» مملو از مواد انفجاری را از مربوطات ناحیه‌ی دوازدهم کشف و از یک حمله‌ی انفجاری در شهر کابل جلوگیری کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی ریاست عمومی امنیت ملی که امروز (سه‌شنبه، ۱۰ سرطان) منتشر شده، آمده است که دو تن از اعضای شبکه تروریستی حقانی قصد داشتند به دستور رهبری این شبکه حملات انتحاری و انفجاری را با استفاده از یک عراده موتر مملو از مواد انفجاری در مربوطات شهر کابل راه‌اندازی کنند.

در اعلامیه همچنان آمده است که شبکه حقانی با استفاده از این موتر مملو از مواد انفجاری، می‌خواست حادثه‌ای شبیه به حادثه‌ی چهارراهی زنبق خلق کند که پیش از رسیدن به هدف، از سوی نیروهای امنیت ملی کشف و خنثا شده است. در عملیات نیروهای امنیت ملی، دو عضو شبکه حقانی نیز بازداشت شده‌اند.

انفجار چهارراهی زنبق در دهم جوزای سال ۱۳۹۶ خورشیدی رخ داد. در این انفجار بیش از ۱۶۰ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/101880/nds-discovered-a-car-with-explosives-belonging-to-haqqani-network-in-kabul/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0