بازتاب نیوز

نی: 953 کارمند رسانه‌یی در افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند

١٠ سرطان ١٣٩٩ سلام وطندار

 

نهاد پشتی‌بان رسانه‌های آزاد افغانستان یا نی با نشر نتایج یک سروی اعلام کرده است که کارمندان رسانه‌یی در کشور بیشتر از هر بخش دیگر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس اجرایی این نهاد امروز (سه‌شنبه، 10 سرطان/تیر) در نشستی خبری می‌گوید، بر بنیاد سروی که این نهاد انجام داده است، ۹۵۳ کارمند رسانه‌یی در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان تاکنون 5 تن آن‌ها جان باخته‌اند.

آقای خلوتگر این آمار را دقیق نمی‌داند و می‌گوید، 953 تن پایین‌ترین آماری‌ست که این نهاد به دست آورده است.

به گفتۀ او، طبق سروی این نهاد شمار کارمندان رسانه‌یی که به کووید – 19 مبتلا شده‌اند، به مراتب بیشتر از آماری می‌باشد که تاکنون ثبت شده است.

نتایج این سروی نشان می‌دهد که بیشترین کارمندان رسانه‌یی مبتلا به ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، لوگر، پنجشیر، پروان، کاپیسا و میدان‌وردک ثبت شده‌اند و بیشترشان مردان هستند.

رئیس اجرایی نهاد نی می‌افزاید، دست‌کم ۱۰ هزار تن در سراسر کشور در رسانه‌ها کار می‌کنند و حدود ۱۰ درصد آن‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای خلوتگر از مدیران رسانه‌ها می‌خواهد که باید به صحت کارمندان‌شان به گونۀ جدی توجه داشته باشند. به گفتۀ او، زیرا هیچ گزارشی ارزش صحت‌مندی یک خبرنگار را ندارد.

در این حال، شماری از خبرنگاران از مسئولان رسانه‌ها می‌خواهند تا در زمینۀ حفظ جان خبرنگاران به گونۀ جدی توجه کنند.

بر بنیاد آمارهای رسمی وزارت صحت تاکنون 31 هزار و 517 رویداد مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت شده است که از این رقم 745 بیمار جان باخته‌اند و 14 هزار و 36 بیمار دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55832

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0